Vybíráme bezpečnostní dveře

Výběr bezpečnostních dveří je prvním krokem k zajištění bezpečné domácnosti. Nemusí to být jen váš domov, který potřebujete chránit, ale také kanceláře, technické a speciální místnosi,průmyslové zóny a obchodní prostory. Bezpečnostní dveře nevyrábíme v jednom druhu, ale nabízíme hned celou škálu, abyste si mohli vybrat přesně takové, které budou vyhovovat vašim potřebám.

Bezpečnostní třídy

Bezpečnostní třídy, dříve označování jako BT se nyní dle nové normy značí například RC2 dle ČSN EN 1627:2012 kap. 4. Prvním kritériem při výběru by měly vždy být bezpečnostní požadavky. Následně vzhled. Všechny naše dveře jsou konstrukčně stavěné tak, aby bylo znesnadněno, aby se přes ně dostal méně zkušený zloděj. K rozlišení se používají bezpečnostní třídy (RC).Výběr bezpečnostních dveří se řídí místem určení, požadavky Vás, zákazníků nebo potřeb pojišťoven. V neposlední řadě pak dle speciálních vyhlášek, např. pro potřeby prostor v rámci Ochrany utajovaných skutečností stanovených dle požadavků Národního bezpečnostního úřadu.

Požární ochrana

Na požární ochranu je vhodné myslet především v momentě, kdy dveře oddělují dva prostory, mezi kterými se může šířit oheň. Pokud dveře vedou směrem do prázdné ulice, tak obvykle není potřeba tuto speciální vlastnost řešit. Jestliže se ovšem jedná o oddělení místností nebo prostorů, kde toto riziko přetrvává, tak je ideální na něj myslet i při nákupu dveří. Bytové vstupní dveře tuto vlastnost dokonce vyžadují v souladu s nařízením vlády, popisujících požadavky na vybrané stavební prvky, v jejichž seznamu vstupní bytové dveře jsou.

Rozměry a konstrukce

Před výběrem dveří si zjistěte, jaká je vaše stavební připravenost na jejich montáž. Bezpečnostní dveře jsou dostupné v mnoha rozměrech, a proto je ideální vybrat dveře podle shody rozměrů. Kromě toho se nabízí jak jednokřídlové, tak i dvoukřídlové dveře. Zde je odolnost proti vloupání či požáru promítnuta do dvou křídel, které do sebe dokonale zapadají.
V souladu s výsledky zkoušek a certifikáty lze některé naše výrobky montovat i do původních ocelových zárubní. Podmínka nové zárubně zde není, avšak za předpokladu, že stávající zárubeň splňuje technické parametry pro tuto volbu. Odpovědnost za instalaci do původní zárubně na sebe bere technik, který místo montáže odborně prověří a na místě rozhodne.

Povrchová úprava

Bezpečnostní dveře mohou vypadat zcela podle vašich představ, pokud jste příznivci dřevěného povrchu, tak se nabízí celá řada dekorů fólií s texturami i barvou celé škály dřevěných variací. Pokud vám vadí rovná plocha, tak zajistíme i dřevěné obklady, které vypadají velmi stylově. Stejně tak se nabízí i čalounění, které dodá dveřím dobový vzhled. Zcela běžná je pak aplikace moderních dvousložkových polyuretanových nástřiků z výběru dle vzorkovnice RAL. Stačí si jen představit, jaká možnost by se vám líbila, případně si můžete prohlédnout nabídku a na základě ní se rozhodnete.

Způsob výroby

Mnoha lidem nevyhovují běžné rozměry, nebo jiné konstrukční vlastnosti, a tak se vám nabízí možnost zakázkové výroby, při které se zohlední vaše požadavky. Pro všechny ostatní jsou k dispozici sériově vyráběné bezpečnostní dveře, které jsou samy o sobě konstruovány tak, aby plně vyhovovaly ve všech ohledech. Samotná výroba je pak prováděna na profesionálních strojích, převážně od firmy Trumf. Jedná se o lasery, niblovací a tvářecí stroje. Některé operace jsou prováděny i pomocí robotu. Dokončovací a designérské operace jsou pak otázkou ruční práce specialistů s mnohaletou praxí.