Protipožární dveře a zárubně

Protipožární ocelové dveře konstrukce DP1 nezvyšují v požadované době požární odolnosti intenzitu požáru a obsahují pouze nehořlavé hmoty.

Protipožárním uzávěrem rozumíme sestavu protipožárních dveří, zasazených do ocelové zárubně (typové nebo speciální zárubně – určí se dle požadované odolnosti dveří).

Konstrukci dveřního křídla tvoří dva korpusy z ocelového pozinkovaného plechu. Vnitřní jádro tvoří minerální vata a ohnivzdorné desky, usazené v ocelovém rámu. Zadlabací zámek a seřizovatelné závěsy jsou zesíleny ocelovými výztuhami.

Dveře dodáváme se zámky s roztečí 90 a 72 mm. Je možné na ně montovat jakékoliv kování tj. štítkové, rozetové i panikové.

Dveře jsou zkonstruovány z materiálů, které zaručují vysokou kvalitu již od samotného výrobce. Do konstrukce jsou zabudovány pouze řádně certifikované komponenty a materiály, aby celkový výrobek uspěl v náročných protipožárních zkouškách.


Základní pojmy a značení

Protipožární uzávěry otvorů se třídí na uzávěry:

EI - bránící šíření požáru (dříve PB) - Sleduje se u nich přímo povrchová teplota na straně odvrácené od požáru. Tyto prvky splňují přísnější požadavky na požární bezpečnost a proto mohou být použity i tam, kde jsou požadovány uzávěry EW.Instalují se zpravidla u vstupů do chráněných únikových cest.

EW - omezující šíření požáru (dříve PO) - Sleduje se množství sálavého tepla, vyzařující z povrchu na straně odvrácené od požáru v určené vzdálenosti.

S - těsné proti průniku kouře a zplodin hoření (dříve K)

C - požární uzávěry s funkčním vybavením zavíracím,samozavíracím nebo odblokovacím mechanismem vč.ovládání (dříve S)

- požární uzávěry opatřené požárním nebo kouřovým těsněním
Protipožární uzávěry se podle bodu 1) a 2) zařazují do stupnice: 15, 30, 45, 60 a 90 minut na základě provedených zkoušek nebo početního určení.

Druh použité konstrukce z hlediska hořlavosti a způsobu zabudování použitých stavebních hmot se vyjadřuje písemnou značkou D1, D2, D3


Dveře - Protipožární


Zaujala vás tato nabídka ?

Chcete poradit při výběru ?